PARTNEŘI:

Skleníky z polykarbonátu

Skleníky z polykarbonátu

Petr 21. 07. 2011 11:10

Opravdu skleníky z polykarbonátu nepotřebují základy? Někde jsem slyšel, že ano. Můžete mi to objasnit?

lakas 06. 08. 2011 15:25

Některé skleníky opravdu základy nepotřebují. Skleníky jsou lehké. Polykarbonátové skleníky jsou vhodnou volbou.

L.

Marcel 04. 01. 2012 08:22

Jak je to se zarůstáním polykarbonátu řasou? Doporučujete zalepit vrchní část hliníkovou páskou a spodní prodyšnou páskou?

Děkuji

Venca 29. 08. 2012 21:59

Zdravím, existuje plechová základna, která nahradí zděnou podezdívku skleníku. Jak vypadá se můžete podívat zde http://www.sklenik-expert.cz/…y-venus-2500. Záleží ale na typu skleníku, který máte.

ferko 18. 10. 2012 12:56

Musím z vlastní zkušenosti říci, že informace o tom, že polykarbonátový skleník nepotřebuje základy je trochu zavádějící. Loni u nás byl silný vítr a skleník mi to zcela odfouklo i s plechovým rámem. Pravda je, že soused měl stejný hliníkový skleník na betonovém základu – tomu zase zbyl jen ten betonový základ a pár tyček, které k němu byly přišroubovány hmoždinkami. V okolí tu zůstaly stát jen klasické české pozinkované skleníky :-(

Zahradník 24. 10. 2012 09:22

Ferko dělá krásnou, ale neobjektivní reklamu ocelovým skleníkům proti lehké konstrukci. Tento pohled je velmi zjednodušený a existuje mnoho výhod a nevýhod pro oba způsoby řešení. U „klasického“ jak mu říká ferko vznikne první problém hned při dopravě. Velká váha řádově 400–500 kg komplikuje a zdraží dopravu. Konstrukčně jsou tyto skleníky stavěné spíše na použití klasického skla, z hlediska udržení tepla je však podstatně výhodnější polykarbonát. Sklo nepřečká první větší krupobití a budete mít střepů plný skleník. Pokud nejsou ocelové profily pozinkované až po řezání, vrtání a svařování, můžete počítat s brzkou korozí. Skleníky s lehkou hliníkovou konstrukcí jsou oproti tomu snadnější na manipulaci, ale vyžadují samozřejmě poctivé ukotvení v souladu s návodem výrobce. Základna je v tomto případě výhodou nikoli však podmínkou. Z vlastní zkušenosti pak doporučuji pouze skleníky (hliníkové i ocelové), které mají polykarbonát zasunutý do profilu rámu po celém obvodu. Různé systémy upevnění polykarbonátu pomocí pružin, plíšků nebo plastových lišt rozhodně nedoporučuji. V případě pružin je řešení zcela nedostatečné a polykarbonát je upevněn jen v několika bodech (větší vítr desku vytrhne). Všem zahrádkářům doporučuji pečlivě číst popis výrobků a případně se výrobce zeptat co vlastně nabízí. Závěrem, můj Al skleník s polykarbonátem nepoškodil ani vítr, který v okolí lámal stromy. Myslím, že Ferko ke své škodě nezvolil dobrou konstrukci.

Jaroslav 13. 02. 2013 00:15

Kvalitní skleníky všech možných tvarů a velikostí nabízí firma Limes. Objednávám přes jejich e-shop a jsem s výrobky velmi spokojen. Takže za sebe je mohu vřele doporučit.

«  1 

Přidat reakci