PARTNEŘI:

Polykarbonátové skleníky

Moderní polykarbonátové skleníky vyžadují minimální údržbu a vyznačují se dlouhodobou životností. Stěny z polykarbonátu jsou vysoce odolné proti nárazu, mají nízkou hmotnost, vysokou pevnost v ohybu, což je veliká výhoda proti sklu, a mají vynikající izolační vlastnosti. Také rozptylují sluneční světlo, čímž chrání rostliny před intenzivními paprsky.

Jejich nevýhodou je fakt, že se působením tepla nebo vlhka roztahují (tzv. dilatace), tudíž vyžadují speciální skleníkové konstrukce, které maximální mírou využijí jejich výhody a pokud možno co nejvíce eliminují jejich nevýhody.

Polykarbonátové desky

Polykarbonát by neměl být tenčí než 4 mm, protože bývá náchylný k praskání a křehnutí a měl by být opatřen UV filtrem, aby deska postupem času nedegradovala (nutné instalovat UV filtr na venkovní stranu). Nejlepší volbou jsou desky z dutinkového polykarbonátu, který vydrží léta, pokud je však správně uchycen. Dbejte na kvalitu, solidní dodavatelé dokládají původ polykarbonátu, včetně technických specifikací, a nezapomenou zmínit např. UV filtr se správnou orientací desek.

I bez základů

Lehké polykarbonátové skleníky nepožadují vybudování základů jako skleníky klasické, protože jsou lehké (mohou vážit i pouhých 40 kg), a protože u nich nehrozí propadávání se do hlíny. Jsou k zemi ukotveny pomocí prvků, které jsou zabodnuty do 60 cm hloubky země. Kombinace hliníkové konstrukce s polykarbonátovými deskami zaručují nízkou hmotnost a jednoduchou montáž, která se s pomocí dodávaných návodů podaří každému.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!